PODLASKA POCZTA POLOWA

WIEŚCI

Woznica |  10 września 2010  | KOMENTARZE: 0

Żegnaj dyliżansie…

To już ostatni etap naszej trasy. Dziś przybyliśmy do Białegostoku. Od rana pracowita krzątanina: wszystko musi być na tip – top: ma tu być parę tysięcy osób. To rzeczywiście podsumowanie, nawet pokazuje to pogoda: czasem świeci słoneczko a momentami pada deszcz. W nasze występy zostały wplecione pokazy Podlaskiej Fiesty Balonowej, oglądaliśmy start balonu, popisy lotów, instruktorzy opowiadali o swoim niezwykłym hobby. Oczywiście przed wielką sceną zgromadziło się setki osób, które czynnie brały udział w konkursach dla młodszych i starszych. Czytaj całość »

KATEGORIE: trasa dyliżansu WIĘCEJ

Woznica |  10 września 2010  | KOMENTARZE: 0

Kolejny przystanek – Mielnik

Do Mielnika nad Bugiem przybyliśmy na święto nie byle jakie: urodziny województwa, które organizowane od kilkunastu lat, cieszą się ogromną popularnością. Liczyliśmy na moc atrakcji i się nie zawiedliśmy: jarmark twórców ludowych, występy regionalnych artystów, wspólne krojenie tortu… Wszystko to na pamiątkę wydarzeń z 29 sierpnia 1513 roku, kiedy król Zygmunt Stary ustanowił przywilej, na mocy którego w Drohiczynie powołany został pierwszy wojewoda podlaski, Iwan Sapieha. Dyliżans trzeszczał na wybojach, ale warto było jechać, bo już z daleka słychać było muzykantów spod Góry Zamkowej. Czytaj całość »

KATEGORIE: trasa dyliżansu WIĘCEJ

Woznica |  3 września 2010  | KOMENTARZE: 0

„Bo w Brańsku to żyje się po pańsku”

Jubileuszowy, 20 przystanek Podlaskiej Poczty Polowej przypadł na Brańsk. Po deszczowych odwiedzinach w Wysokiem Mazowieckiem spragnieni słońca dotarliśmy do Brańska, gdzie przywitało nas słońce a z nim mieszkańcy. Brańsk to pełne spokoju i leśnego niemal powietrza miasteczko, położone przy rzece Nurzec, która opływa ten zacny gród. Gościnność ludzi z tych stron ujawniła się szybko: tym razem Pani Asia z lokalnej lodziarni zaprosiła nas na słodki poczęstunek. Czytaj całość »

KATEGORIE: trasa dyliżansu WIĘCEJ

Woznica |  3 września 2010  | KOMENTARZE: 0

Tykocin – kraina miodem płynąca

Kolejny przystanek – Tykocin, miasteczko słynące ze słodziutkiego miodu, gdzie pszczoły nigdy nie odpoczywają a mieszkańcy mogą się chlubić pokaźną liczbą zabytków. Wszystkie drogi w Tykocinie prowadzą do malowiczego ryneczku, gdzie centralne miejsce zajmuje pomnik Hetmana Czarnieckiego, z buławą w ręku. Ustawiliśmy nasz dyliżans oraz infokioski do wysyłania kart w tymże miejscu. Nie zawiedliśmy się licząc na atrakcje: w tym dniu odbywała się biesiada miodowa, nasz dyliżans idealnie wpasował się w miodowe miasteczko. Czytaj całość »

KATEGORIE: trasa dyliżansu WIĘCEJ

Woznica |  27 sierpnia 2010  | KOMENTARZE: 0

Już dziś zapraszam na finał

KATEGORIE: trasa dyliżansu WIĘCEJ